Ebru Yurtseven

Ebru Yurtseven

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yazın fit vücudu için şimdiden başlayın

A+A-

Hepimiz yaz mevsimine yakın giyeceğimiz bikini ve mayoların içinde en fit halimizle bulunmak istiyoruz. Spor salonlarına koşturuyor; en kısa sürede en fazla kiloyu hangi diyetle verebiliriz, hemen araştırmaya koyuluyoruz. Bu maratonla kendimizi tatile hazırlık sürecinin içinde buluyoruz. Ve ne yazık ki bu doğru bir seçim olmuyor çünkü uyguladığımız o şok diyetlerle belki kısa sürede istediğimiz formu yakalıyoruz. Fakat etkisini de kısa süre sonra yitiriyoruz. Bu pek çok kişinin yaptığı bir yanlış.


Fiziksel aktivite her şeyden önce yaşamımızın bir parçası olmalıdır. Yakın akraba, arkadaş düğünü, davet, tatil sebebiyle bir kurtarıcı olmamalıdır. Çünkü hayatta sahip olduğumuz en değerli varlığımızın beden sağlığımız bunu unutmamalıyız.
Sporu hayat akışımızdaki alışkanlıklarımıza eklediğimizde yaşam kalitemizi nasıl yükseldiğini sadece fiziksel olarak fit ve zinde görünmekle kalmayıp daha pozitif düşünen iyi hisseden bireyler arasına katıldığımızı hissedeceğiz.

Yaşla birlikte fiziksel aktivitede bulunmayan bireylerin yaşadığı pek çok sağlık problemlerine maruz kalmamanın verdiği yaşam hediyelerine sahip olmak sadece belli bir süreç için fit görünme çabamızın çok daha ötesinde bir kazanç olacaktır.


Bu yüzden yaz mevsiminden çıkıp girdiğimiz sonbahar ayları bu güzel alışkanlığı hayatımıza dahil etme adımı için çok doğru bir zamanlama olacaktır.
Bedeniniz ve ruhunuz her an her güzel ana hazır olmalı ve siz hep en iyi hissettiğiniz halinizle olun fiziksel aktiviteyi hayatınızın bir parçası haline getirin.

Bu yazı toplam 187 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar